Африканська чума свиней: у Бердичеві та районі введено 40-денний карантин

Дата: 23.04.2018 08:57

У зв’язку із спалахом африканської чуми у Бердичівському районі визначено зони захисту та нагляду, де протягом 40 днів триватимуть карантинно-обмежувальні заходи щодо ліквідації та профілактики АЧС, - інформує прес-служба ОДА.

Зоною захисту комісія визначила територію в радіусі 3 км від епізоотичного осередку – територія м. Бердичів на схід від р. Гнилопять.

А також зоною нагляду визначено територію Бердичівського району в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту. 5-кілометрова зона спостереження обмежується селами Великі Низгірці, Іванківці, Хажин, Бистрик, Романівка, Підгороднє, Скраглівка, Дубове. У цій зоні все поголів'я свиней візьмуть на облік. Переміщення тварин заборонено. Із жителями населених пунктів у Бердичівському районі ведеться роз’яснювальна робота. Адже для недопущення поширення інфекції всі сприйнятливі тварини мають бути знищені.

Довідка: Африканська чума свиней (АЧС, PestisAfricanasuum) – це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС - це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин, чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

Для того, щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи рекомендує дотримуватись правил:

• Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.
  • Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.
  • Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам.
  • Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.
  • Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
  • Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.
  • При виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно сповістити ветеринарну службу.

Посилання на джерело: https://zt.20minut.ua/Zdorovya/afrikanska-chuma-sviney-u-berdichevi-ta-rayoni-vvedeno-40-denniy-karan-10686940.html